Sprchové kouty walk-in: jaké mají výhody a co promyslet, než se pro ně rozhodnete?

Elegantní, vzdušné a snadno udržovatelné – sprchové kouty walk in jsou nejen aktuálním trendem, ale i praktickou variantou sprchy, která vynikne jak na stránkách časopisů, tak i v každé běžné koupelně. Proč jsou tak populární, jaké výhody nabízejí a na co si dát naopak pozor? To vám prozradíme na následujících řádcích.

Co si představit pod názvem walk in sprcha?

Walk in sprchové kouty poznáte tak, že mají otevřený vstup a zcela zde chybí dveře. Jedná se často jen o jednu skleněnou sprchovou zástěnu, která odděluje sprchu od zbytku místnosti. Variant ale může být více – do walk-in sprchy můžete vcházet dvěma směry, lze ji umístit do rohu i do prostoru. Tento typ sprchy se dokáže zcela přizpůsobit různým dispozicím a hodí se tak do velkých i malých koupelen.

sprchovy-kout-walk-in-bez-ramuSprchový kout walk-in Sanswiss Cadura

Walk in sprcha bez vaničky, nebo s vaničkou?

Běžnější volbou je varianta walk-in sprchového koutu bez vaničky, kdy je podlaha sprchy stejná jako v celé koupelně a odtok vody je řešen žlabem přímo v podlaze. Výsledek je vizuálně atraktivnější, protože celý prostor působí sjednoceně a vzdušně. Na druhou stranu je však nutné počítat s tím, že sprcha musí být směrem k odtokovému žlabu dostatečně vyspádovaná, což ne každá koupelna dovoluje.

V těchto případech lze zvolit walk in sprchu s vaničkou, která sice na pohled nebude tak elegantní, na druhou stranu však bezpečně zabrání úniku vody z oblasti sprchy.

sprchovy-kout-walk-inSprchový kout walk-in Roth TCW1

Sprchový kout walk in: výhody a nevýhody

Jde spíše o současný hit, nebo představují sprchové stěny walk in nadčasové řešení, které oceníte i za pár let? Pojďme si shrnout hlavní výhody a nevýhody.

Výhody walk in sprch:

  • Vytváří působivý a vzdušný dojem. Opticky nijak nenarušují prostor koupelny, naopak jej krásně sjednocují.
  • Snadno se přizpůsobí takřka každé velikosti i tvaru koupelny.
  • Varianta bez vaničky bude vyhovovat i méně pohyblivým lidem a představuje bezbariérové řešení.
  • Další výhoda spočívá ve snadné údržbě. Walk in sprchy většinou tvoří jen jedna zástěna s panty a nenajdeme zde prvky, na nichž by se usazovala voda nebo zbytky mýdla. K péči tak většinou stačí použití stěrky po sprchování.

Nevýhody walk in sprch:

  • Je třeba dobře vyřešit odtok vody, aby voda nevytékala do prostoru koupelny. Absence dveří ale i tak znamená, že se stříkání vody ven úplně nevyhnete. Vše ale záleží na velikosti sprchové stěny.
  • Jednu nevýhodu pocítí i zastánci tepla ve sprše. Z otevřené sprchy pára ihned uniká ven, nekumuluje se, a tím pádem je „uvnitř“ trochu chladněji než v klasickém sprchovém koutě.

sprchovy-kout-walk-in-cerny-2Sprchový kout walk-in Sanswiss Easy STR4P

Pár tipů na závěr

Nesnažte se při koupi sprchové stěny walk in za každou cenu ušetřit a zvolte kvalitní sklo. To by mělo zaručovat dostatečnou bezpečnost, ale i snadnější údržbu, o níž se postará úprava proti usazování vodního kamene.

Promyslete i podobu skla. Čiré sklo je nejoblíbenější, mléčné či matné zase nabízí větší soukromí. Záleží tak na vašich osobních preferencích.

Rozhodovat se můžete i mezi bezrámovou variantou a zástěnou s rámem. Bezrámové stěny se udržují jednodušeji, rám zase může působit zajímavě z estetického hlediska.

Zvlášť, pokud zvolíte populární čiré sklo, zvažte pečlivě i výběr baterie. Právě ta bude jedním z mála prvků viditelných na první pohled, a tak je dobré zvolit designové řešení, které nebude narušovat celkový prostor.

sprchovy-kout-walk-in-s-ramemSprchový kout walk-in Gelco Cure Black

Vyberte si sprchový kout walk-in podle nejvyhledávanějších parametrů:

Vybíráte právě novou sprchu? Podívejte se na článek plný inspirace na nejkrásnější sprchové kouty!

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení