Velký průvodce nákupem umyvadlových baterií

Proč bychom měli zvážit nákup umyvadlové baterie?

Existuje několik důvodů, proč bychom měli zvážit nákup umyvadlové baterie:

 1. Úspora vody: Moderní umyvadlové baterie jsou navrženy tak, aby minimalizovaly spotřebu vody. Některé modely jsou vybaveny funkcí omezení průtoku, která snižuje spotřebu vody o více než 50 % ve srovnání s tradičními bateriemi.
 2. Snadné použití: Umyvadlové baterie jsou snadno ovladatelné a mohou být vybaveny funkcemi jako např. regulace teploty a tlaku vody. Tyto funkce usnadňují používání baterie a zvyšují pohodlí uživatele.
 3. Design: Moderní umyvadlové baterie jsou navrženy s ohledem na estetiku a styl. Existuje mnoho designů, takže si můžete vybrat baterii, která se hodí k vašemu interiéru a celkovému designu koupelny.
 4. Kvalita: Kvalitní umyvadlové baterie jsou vyrobeny z odolných materiálů a mají dlouhou životnost. Investovat do kvalitní baterie znamená, že se nemusíte starat o pravidelné opravy a výměnu.
 5. Hygiena: Moderní umyvadlové baterie jsou navrženy tak, aby minimalizovaly riziko šíření bakterií a virů. Některé baterie jsou vybaveny senzory, které aktivují vodu bez nutnosti fyzického kontaktu s baterií.

Celkově vzato, nákup umyvadlové baterie může mít mnoho výhod, jako jsou úspora vody, snadné použití, kvalitní design a hygienické vlastnosti. Pokud hledáte způsob, jak vylepšit svou koupelnu, zvážení nákupu nové umyvadlové baterie by mohlo být dobrým krokem.

Podle jakých parametrů můžeme vybírat umyvadlové baterie?

Při výběru umyvadlové baterie je důležité zvážit několik parametrů a faktorů, jako jsou:

 1. Typ baterie: Existují různé typy umyvadlových baterií, jako jsou jednootvorové, dvouotvorové, tříotvorové a stěnové baterie. Je důležité zvolit baterii, která odpovídá typu a velikosti umyvadla.
 2. Výška baterie: Výška baterie je také důležitá, zejména pokud máte vysoké umyvadlo nebo pokud chcete používat vysoké nádoby nebo misky. Je důležité zvolit takovou baterii, díky které získáte dostatečnou výšku mezi baterií a umyvadlem.
 3. Délka vývodu: Délka vývodu je také důležitá, zejména pokud máte široké umyvadlo nebo pokud chcete používat velké nádoby nebo misky. Je důležité zvolit baterii s dostatečně dlouhým vývodem, aby se voda dostala do všech částí umyvadla.
 4. Materiál: Baterie mohou být vyrobeny z různých materiálů, jako jsou například mosaz, nerezová ocel, chrom nebo měď. Je důležité zvolit baterii vyrobenou z kvalitních materiálů, které jsou odolné vůči korozi a mají dlouhou životnost.
 5. Design: Existuje mnoho designů umyvadlových baterií, takže je důležité zvolit baterii, která odpovídá vašemu stylu a interiéru koupelny.
 6. Funkce: Moderní umyvadlové baterie mohou mít různé funkce, jako jsou regulace teploty a tlaku vody, senzory pro snadnější použití a úsporné funkce pro minimalizaci spotřeby vody. Je důležité zvolit baterii s funkcemi, které odpovídají vašim potřebám a preferencím.

Celkově vzato, při výběru umyvadlové baterie je důležité zvážit typ, výšku a délku vývodu baterie, materiál, design a funkce baterie. Zvolení správné baterie může přispět k pohodlí a estetice vaší koupelny.

Typy umyvadlových baterií

Existuje několik typů umyvadlových baterií:

 1. Jednootvorové baterie: Jednootvorové baterie mají jeden otvor pro instalaci na umyvadle. Tento typ baterie je obvykle jednodušší na instalaci a vzhledem k tomu, že má méně dílů, je často méně náchylný k poruchám.
 2. Dvouotvorové baterie: Dvouotvorové baterie mají dva otvory pro instalaci na umyvadle. Jedna díra je určena pro míchání teplé a studené vody a druhá pro výtok vody. Tyto baterie mají obvykle tradičnější vzhled a mohou být vhodné pro klasické koupelny.
 3. Tříotvorové baterie: Tříotvorové baterie mají tři otvory pro instalaci na umyvadle. Tyto baterie mají obvykle dva oddělené ovládací prvky pro míchání teplé a studené vody a jednu díru pro výtok vody. Tyto baterie mohou být vhodné pro luxusní koupelny.
 4. Stěnové baterie: Stěnové baterie jsou instalovány do zdi za umyvadlem. Tyto baterie mají elegantní vzhled a umožňují snadnou údržbu umyvadla. Tyto baterie mohou být také vhodné pro minimalistické koupelny, kde je preferován čistý design.
 5. Vysoké baterie: Vysoké baterie mají delší vývod a umožňují použití vysokých nádob a mís na umyvadle. Tyto baterie jsou obvykle vyšší než běžné baterie a mohou být vhodné pro vysoké umyvadla.
 6. Nízké baterie: Nízké baterie mají kratší vývod a umožňují použití menších nádob a mís na umyvadle. Tyto baterie jsou obvykle nižší než běžné baterie a mohou být vhodné pro malá umyvadla.

Celkově vzato, výběr typu umyvadlové baterie závisí na velikosti a designu umyvadla, preferencích uživatele a stylu koupelny.

V našem e-shopu můžete najít následující typy umyvadlových baterií:

Vyberte si umyvadlovou baterii podle značky

Vybírejte z různých značek umyvadlových baterií podle vašich preferencí. K dispozici jsou umyvadlové baterie českých značek i zahraničních značek. Z naší nabídky můžete vybírat tyto značky:

Materiál umyvadlových baterií

Umyvadlové baterie se mohou lišit také podle použitého materiálu. Následující materiály jsou nejčastěji používané pro výrobu umyvadlových baterií:

 1. Mosaz: Mosaz je populární materiál pro výrobu umyvadlových baterií díky své odolnosti a trvanlivosti. Je také poměrně snadno formovatelný, což umožňuje vytvořit různé tvary a styly.
 2. Nerezová ocel: Nerezová ocel je další populární materiál pro výrobu umyvadlových baterií. Je trvanlivý a odolný proti korozi, což z něj činí vhodný materiál pro použití ve vlhkém prostředí koupelen.
 3. Chrom: Chrom je populární povrchová úprava pro umyvadlové baterie, která poskytuje lesklý a moderní vzhled. Chromované baterie jsou také snadné na údržbu a čištění.
 4. Bronz: Bronzové baterie jsou vhodné pro klasické a rustikální koupelny, díky svému tradičnímu vzhledu. Bronz je také poměrně odolný proti korozi.
 5. Keramika: Keramické baterie jsou populární pro svůj moderní vzhled a snadnou údržbu. Keramika je odolná proti poškrábání a korozi, ale může být náchylná k prasknutí.

Celkově vzato, výběr materiálu umyvadlové baterie závisí na preferencích uživatele a celkovém stylu koupelny. Rozhodujícími faktory mohou být odolnost, trvanlivost, vzhled a snadnost údržby.

Z naší nabídky vybírejte z následujících materiálů umyvadlových baterií:

Umyvadlové baterie podle barvy

Umyvadlové baterie můžete vybírat podle různých barevných variant, které by měli designově zapadat do Vaší koupelny. K dispozici jsou následující barvy:

Design umyvadlových baterií

Design umyvadlových baterií se může lišit v závislosti na stylu koupelny a osobních preferencích uživatele. Zde jsou nejpopulárnějších typy designů umyvadlových baterií:

 1. Klasický design: Klasické baterie mají tradiční a často okázalý vzhled. Může se jednat o kulaté nebo oválné tvary s dekorativními prvky, jako jsou například roze nebo řezby.
 2. Moderní design: Moderní baterie mají čisté linie a minimalistický vzhled. Mohou mít rovné nebo zakřivené tvary a často jsou chromované.
 3. Industriální design: Industriální baterie mají robustní vzhled a často jsou vyrobeny z kovových materiálů jako je nerezová ocel nebo mosaz. Mohou mít drsný povrch a používají se často v moderních a průmyslových interiérech.
 4. Retro design: Retro baterie mají nostalgický a tradiční vzhled. Mohou mít dekorativní prvky a vzhledově připomínat baterie z minulého století.
 5. Designové baterie: Designové baterie jsou nejčastěji určeny pro luxusní koupelny a mají často velmi neobvyklý a originální vzhled. Může se jednat například o baterie v netradičních tvarech nebo s inovativními funkcemi.

Celkově vzato, design umyvadlových baterií je velmi důležitým faktorem při výběru správné baterie pro vaši koupelnu. Je třeba zohlednit celkový styl koupelny a osobní preference při výběru baterie s vhodným designem.

U nás najdete následující designy umyvadlových baterií:

Umyvadlové baterie podle ovládání

Umyvadlové baterie mohou mít různé způsoby ovládání, a to buď manuální, nebo bezdotykové. Zde jsou nejčastější typy ovládání umyvadlových baterií:

 1. Ovládání pákou: Tento typ ovládání bývá nejčastěji používán a je obvykle umístěn na horní části baterie. Páka se ovládá pohybem nahoru a dolů, což reguluje intenzitu proudu vody. Otáčením páky do stran se nastavuje teplota vody.
 2. Ovládání tlačítkem: Tento typ ovládání umožňuje zapnutí a vypnutí proudu vody prostřednictvím tlačítka. Teplotu vody lze regulovat otočením baterie.
 3. Bezdotykové ovládání: Bezdotykové baterie mají senzor, který detekuje pohyb ruky pod výtokem a spouští proud vody. Tento typ baterie je hygienický, protože se nemusíte dotýkat ovladače a snižuje se tak riziko přenosu bakterií.

Výběr správného typu ovládání umyvadlové baterie závisí na osobních preferencích uživatele, ale také na účelu použití a prostoru, ve kterém bude baterie umístěna.

Naše nabídka obsahuje následující druhy ovládání:

Umyvadlové baterie podle výbavy

Umyvadlové baterie mohou být vybaveny různými funkcemi a doplňky. Následující jsou nejčastější typy výbavy umyvadlových baterií:

 1. Výsuvný výtok: Tento typ baterie umožňuje výsuvný výtok, což usnadňuje mytí rukou nebo čištění umyvadla.
 2. Perličkový výtok: Perličkový výtok umožňuje směs vody a vzduchu, což vede k menšímu plýtvání vodou a zvyšuje tlak vody.
 3. Sprchová hlavice: Některé baterie mohou být vybaveny sprchovou hlavicí, což umožňuje sprchování na umyvadle.
 4. Filtr: Některé baterie mohou obsahovat filtr, který snižuje obsah vápníku a jiných minerálů v tekutině, což snižuje tvorbu vodního kamene a prodlužuje životnost baterie.
 5. LED osvětlení: Některé moderní baterie mohou obsahovat LED osvětlení, které ukazuje teplotu vody a umožňuje stylizovat koupelnu.
 6. Termostat: Baterie s termostatem umožňují uživatelům nastavit přesnou teplotu vody a udržovat ji na této úrovni bez nutnosti opakovaného nastavování.

Výběr správné výbavy umyvadlové baterie závisí na osobních preferencích uživatele a jeho potřebách. Některé funkce jsou užitečné pro každodenní použití, zatímco jiné jsou vhodné pro luxusní koupelny nebo pro specifické účely, jako je například použití filtru v oblastech s tvrdou vodou.

Vyberte si z naší nabídky umyvadlových baterií podle výbavy:

Umyvadlové baterie podle ceny

Cena umyvadlové baterie se může výrazně lišit v závislosti na její funkčnosti, určení, designu nebo materiálu zpracování.

V obecné přehledu lze vanové baterie rozdělit do následujících cenových rozptylů:

Umyvadlové baterie podle místa určení

Na trhu existují různé druhy baterie, které jsou vhodné k umyvadlu, sprchovému koutu, k vaně, to jsou baterie do koupelny, nebo také existují dřezové baterie (baterie do kuchyně).

Umyvadlové baterie podle instalace

Existuje několik způsobů instalace umyvadlových baterií, z nichž každý má své výhody a nevýhody. Mezi nejčastější způsoby instalace patří:

 1. Montáž na umyvadle: Tento způsob instalace je jednoduchý a nevyžaduje mnoho úprav koupelny. Baterie se připevní přímo na umyvadlo a připojí se k vodovodním trubkám. Tento typ instalace je vhodný pro stojící nebo podpultová umyvadla.
 2. Nástěnná montáž: Tento způsob instalace vyžaduje připevnění baterie na zeď za umyvadlem. Tento způsob instalace umožňuje snadný přístup ke spodní straně baterie pro údržbu a opravy, ale vyžaduje úpravy koupelny pro připojení vodovodních trubek.
 3. Montáž na vanu: Tento způsob instalace je vhodný pro umyvadla umístěná na vaně. Baterie se připevní přímo na vanu a připojí se k vodovodním trubkám.
 4. Podlahová montáž: Tento způsob instalace je vhodný pro volně stojící vanu nebo umyvadlo. Baterie je umístěna na podlaze vedle vany nebo umyvadla a připojí se k vodovodním trubkám.

Každý z těchto způsobů instalace má své výhody a nevýhody, a proto je důležité zvážit své potřeby a preference předtím, než se rozhodnete pro konkrétní způsob instalace.

Můžete si vybrat z následujících způsobů instalace umyvadlových baterií:

Tyto faktory mohou pomoci vybrat umyvadlovou baterii, která bude vyhovovat vašim potřebám a požadavkům.